LARIMAR

Larimar je právem nazýván též "andělský" nebo "delfíní" kámen. Jedná se o pektolit v modré barvě, který osloví mnohé milovníky minerálů a drahých kamenů.

Původ larimaru: Dominikánská republika
Stupeň tvrdosti: 4,5 - 5
Datum objevení: Kámen znali již původní obyvatelé Tainové ještě před objevením Ameriky, náš moderní svět ho objevil až v roce 1974. Objevitelem byl Miguel Mendez, který kámen našel na pláži a pojmenoval ho podle své dcery Larisy (Lari) a moře (Mar), které mu připomínal.
Technický popis: název Pektolit dostal z řeckého slova pektos = "sražený" nebo "dobře spojený". Tvoří protáhlé krystaly, častěji jehlicovité vějířky.

Barva larimaru může být od tmavě modré, přes zelenou až k bílé. Mívá různou kresbu, každý kámen je unikát.

Larimar napomáhá čistému propojení v oblasti komunikace, přináší vnitřní mír a soucit jak k sobě tak i k ostatním. Úzce souvisí s energií delfínů, odráží jejich intuitivní moudrost, nevinnost a čistotu.
Tento krystal je spojen s moudrostí Atlantidy, podporuje komunikaci i s duchovními sférami. Ladí pátou čakru (krk) a harmonizuje čtvrtou čakru (srdce) a šestou čakru (oblast třetího oka).

Energie larimaru nám dává kvality moře i vzduchu, přináší klid v srdci a pozitivní myšlení. Nabízí bezpodmínečnou lásku, radost z krásy, harmonické spojení člověka s přírodou.
Usnadňuje sebeléčení, používá se při léčbě abnormalit v kloubech, cévách, napomáhá rozpouštět energetické blokády v hrudníku, hlavě a krku.

Též zmírňuje emoce a přetékající napětí (za předpokladu, že jsou vyjádřeny v klidu). Současně přináší radost, pohodu, probouzí čisté pocity a doporučuje se používat pro potřebu uklidnění silných emocí jako hněv.

Vyrovnává ženskou a mužskou energii v nás a přispívá k regulaci emocí, aniž by je potlačoval. Též poskytuje zlepšení při bipolárních poruchách.

Pomáhá překonat apatii a zvláště se doporučuje pro lidi, kteří trpí stresem, k eliminování bloků a sebe-destrukčního chování (např. tendence k mučednictví, pocitu viny a strachu).

Přináší konstruktivní a tvůrčí myšlení a přispívá k hojení ran z minulosti.Žádné komentáře:

Okomentovat